Najczęściej zadawane pytania

Pytanie Odpowiedź
Generowanie JPK_VAT
Generowanie JPK_VAT Witam
Potrzebujemy JPK_VAT do programu. Proszę krok po kroku napisać co należy zrobić żeby działał u nas.
Witam!
Proszę wykonać następujące kroki:
  1. Proszę wykonać kopię zapasową w programie.
  2. Następnie proszę doinstalować (jeśli nie są jeszcze zainstalowane) moduły: Księga podatkowa (lub Ryczałt, jeśli rozliczają się Państwo na zasadach ryczałtu) oraz oczywiście JPK. Najprościej zrobić to pobierając instalator najnowszej wersji programu i po jego uruchomieniu zaznaczając w kroku Zaznacz moduły właśnie moduły Księga podatkowa (lub Ryczałt) i JPK. Proszę pozostawić zaznaczone moduły, z których aktualnie Państwo korzystają.
  3. Po zainstalowaniu programu proszę upewnić się, że w edycji faktury w ramce Informacje ogólne w polu Opis zdarzenia wybrana jest np. opcja „Sprzedaż towarów i usług handlowych” a nie „Brak zdarzenia”. Tylko wtedy dana faktura znajdzie się w rejestrach VAT, na podstawie których generowany jest plik JPK_VAT. W przypadku korzystania z modułu Ryczałt, proszę wybrać w polu Opis zdarzenia np. opcję „Sprzedaż (8,5 proc. ryczałt)”.
  4. Faktury, które znajdą się w pliku JPK_VAT za dany miesiąc widoczne są na zakładkach VAT i VAT (Zakupy). Faktury zakupu najwygodniej jest wprowadzić do programu na zakładce Zakupy.
  5. Aby wygenerować plik JPK_VAT, proszę kliknąć ikonę Dane do/z pliku na górnym pasku narzędziowym.
  6. W oknie Dane do/z pliku proszę zaznaczyć Zapisz plik JPK_VAT i kliknąć Dalej.
  7. W kolejnym kroku proszę ewentualnie uzupełnić poszczególne pola.
  8. Po kliknięciu OK plik zostanie wygenerowany (domyślnie na pulpicie). Proszę użyć programu Klient JPK, aby go wysłać. Proszę zauważyć, że jest to już plik gotowy do wysłania (w formacie XML), nie wymagający konwersji.

Miłego dnia!